Oleje antykorozyjne – czym są i gdzie są wykorzystywane?

Oleje antykorozyjne VCI to specjalne oleje, które są stosowane w celu ochrony metali przed korozją. VCI to skrót od Volatile Corrosion Inhibitors, czyli lotnych związków chemicznych, które wytwarzają barierę ochronną, chroniące powierzchnię metalu przed korozją.

Dlaczego oleje antykorozyjne VCI są lepsze niż standardowe oleje i smary?

Oleje antykorozyjne VCI są lepsze niż standardowe oleje i smary, ponieważ chronią metal przed korozją w sposób aktywny i pasywny. Aktywnie, poprzez wytwarzanie warstwy ochronnej na powierzchni metalu, a pasywnie, poprzez zabezpieczenie całej przestrzeni wokół metalu przed wilgocią i szkodliwymi substancjami. Jest to szczególnie istotne przy detalach, które mają skomplikowaną konstrukcję, wiele zagłębień i miejsc trudnodostępnych do pokrycia olejem, nawet przy niepełnym pokryciu powierzchni chronionego detalu mamy zagwarantowaną ochronę przez aktywne działanie cząsteczek VCI.  Dzięki temu oleje antykorozyjne VCI zapewniają długotrwałą i skuteczną ochronę przed korozją nawet w trudnych warunkach dla „skomplikowanych” detali i trudnodostępnych powierzchni.

W jakich dziedzinach przemysłu mogą być wykorzystywane oleje VCI i jakie rodzaje metali wykorzystują?

Płyny antykorozyjne VCI są szeroko stosowane w różnych dziedzinach przemysłu, w tym w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, elektronicznym, chemicznym, petrochemicznym, medycznym i wiele innych. Mogą być stosowane do ochrony różnych rodzajów metali, w tym żelaza, stali nierdzewnej, miedzi, mosiądzu, cynku, aluminium, magnezu i innych. Dzięki ponad dwudziestu lat doświadczenia doradzamy w doborze najskuteczniejszego środka do celu. Nasze oleje zabezpieczające stal przed korozją posiadają różną gęstość i właściwości, dzięki temu można je aplikować na wiele sposobów, co przyspiesza i ułatwia prace zabezpieczające.

W naszej ofercie posiadamy zarówno Spreje antykorozyjne w aerozolu w puszkach 400 ml, dla klientów indywidualnych i beczki do 200 litrów do wykorzystania przemysłowego. Dzięki długotrwałym badaniom możemy zaoferować również, różne składy naszych olejów. Począwszy od mineralnych olejów, które nie wykorzystują ropy oraz jej pochodnych, przechodząc do olejów bardziej zbliżonych do standardowych smarów. Warto podkreślić, że wszystkie nasze produkty zawierają lotne inhibitory korozji gwarantujące dodatkową warstwę ochroną. Olej antykorozyjny BRANOrol, który jest stworzony na bazie oleju mineralnego, bez rozpuszczalnika, wosku oraz innych dodatków gwarantuje ochroną bez tworzenia osadu i nie wchodząc w reakcje z chronioną powierzchnią.

Oleje antykorozyjne – podsumowanie

Podsumowując, oleje antykorozyjne VCI są skutecznym sposobem ochrony przed korozją i mogą być stosowane w różnych dziedzinach przemysłu, w celu ochrony różnych rodzajów metali. Ich aktywna i pasywna ochrona zapewnia długotrwałą ochronę przed korozją, co ma szczególne znaczenie w przypadku trudno dostępnych elementów metalowych narażonych na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych.

Zapraszamy do kontaktu w celu doboru najlepszego produktu do Państwa wymagań.

Certyfikaty
Certyfikat ochrony antykorozyjnej
Certyfikat potwierdzający pochodzenia materiałów wykonanych z drewna, uzyskanych w zgodzie z normami ekologicznymi
Certyfikat współpracy z systemem certyfikacji leśnej, której głównym celem jest promocja zrównoważonej gospodarki leśnej
Certyfikat systemu zarządzania jakością