Papiery antykorozyjne

Przeciw korozji mamy jedyne rozwiązanie – BRANOROST.

Materiały Branorost zapobiegają korozji podczas bezpośredniego kontaktu z metalem, jak również działają na odległość.

Jest to możliwe dzięki lotnym inhibitorom korozji VCI, które zawarte są w naszym materiale. Tylko kilka miligramów tych środków wystarczy do pełnej ochrony przed korozją całego opakowania o kubaturze 1m3.

Oferujemy szeroki zakres papierów Branorost, dzięki temu możemy zaproponować najlepsze rozwiązanie opakowania, które spełnia wszystkie wymagania ochrony przed korozją.

Począwszy od zwyczajnego owijania papierem pojedynczych elementów lub wyściełania skrzynek i pudełek kartonowych (dla wyrobów pakowanych luźno lub układanych na stos), a kończąc na przekładkach (do magazynowania na paletach lub bez palet).

Oczywiście Branorost jest produkowany w wersjach standardowych, np. worki, rękawy, rolki, arkusze, wykroje oraz przekładki do kratownic wykonane na wymiar. Na indywidualne życzenie papiery Branorost mogą być wyposażone w nadruk firmowy z logo lub z instrukcją obsługi zapakowanego urządzenia.

1

Poprzez ciągłą emisję bardzo małych ilości inhibitorów VCI zawartych wewnątrz opakowania Branorost, System VCI chroni metal przed korozją.


Jak skutecznie chronić przed korozję?

Części metalowe przed zapakowaniem muszę być wyczyszczone i wysuszone.
Opakowanie powinno przylegać do części metalowych i powinno być chronione przed wilgocię np. przez zastosowanie materiału typu Branorost powleczonego dodatkowo folię PE.
Metal nie może się stykać z opakowaniem drewnianym.
Aby uniknęć pozostałości potu z odcisków palców na częściach metalowych, należy stosować rękawice.

Ponieważ różnorodne metale wymagają zastosowania różnego rodzaju papieru z VCI, nasi eksperci bardzo chętnie służę swoje radę i pomoce

11
 • Ochrona przed korozją i opakowanie w jednym materiale.
 • Nie ma potrzeby natłuszczania części metalowych.
 • Części mogę być użyte od razu po odpakowaniu, odtłuszczanie nie jesttupotrzebne.
 • Nie potrzebne sę maszyny natłuszczajęce i odtłuszczajęce.
 • Nie ma niebezpieczeństwa eksplozji lub pożaru. Przez to poprawiaję się warunki bezpieczeństwa pracy.
 • Materiały sę przyjazne dla środowiska, ponieważ prawie wszystkie podlegajęrecyklingowi.
 • Podczas odprawy celnej nie ma takich problemów jak w przypadku opakowań klimatyzowanych, gdzie nie wskazane jest otwieranie przesyłki choćby na chwilę.
 • Oszczędność i absolutna ochrona
 • Większość materiałów oznakowana jest symbolem „RESY”, więc nadaję się do ponownego przerobu

WNIOSEK: Papiery BRANOROST VCI ułatwiają transport i gwarantują skuteczność ochrony przed korozja.

Metal jest drogocenny-Nasze Papiery Branorost zachowają go w takim samym stanie!

12 Ochrona elementów metalowych przed korozję staje się coraz ważniejsza sprawę. Ma to duże znaczenie przy bieżęcym magazynowaniu półproduktów i wyrobów gotowych, jak również podczas transportu drogich wyrobów przez różne strefy klimatyczne. Przyczyny powstawania korozji mogę być różne, a my oferujemy różne rozwięzania poprzez Papiery BRANOROST VCI. Materiały te oferuję optymalne ochronę przed korozję, sę łatwe w użyciu i gwarantują skuteczne działanie. Po dokładnym zapakowaniu metalowego wyrobu, papier antykorozyjny wykonuje swoje zadanie tzn. wydzielają się z niego pary inhibitorów zatrzymujęce proces korozji w metalu. Ten proces ochronny może trwać przez wiele lat.

NASZE USŁUGI
Nasz system obejmuje wszelkie porady z zakresu naszej wiedzy technicznej: począwszy od analizy przyczyn korozji i wymagań systemu VCI – do opracowania odpowiedniej koncepcji opakowania. Jeżeli nie znany jest skład materiału lub materiał jest już po obróbce wstępną (np. po kąpieli oczyszczającej), możemy na życzenie klienta wykonać intensywne testy laboratoryjne w naszym Zakładzie. Wspólnie z Państwem opracujemy indywidualne opakowanie antykorozyjne służące do przechowywania i transportu wyrobów. Możemy także udostępnić nasz rejestrator danych, który zapisuje wiele istotnych danych podczas przeprowadzania „testu-wysyłki” (transport magazynowanie w stałych okresach czasu). Następnie sporządzamy pisemny raport wyłącznie dla naszych klientów i składamy ofertę na optymalne opakowanie antykorozyjne.

BRANOROST – papiery chroniące przed korozjąProdukowane są następujące rodzaje :

 • niebielony
 • bielony
 • barwiony
 • gładki
 • marszczony
 • wodoodporny
 • nieprzepuszczający pary
 • wzmocniony
 • zgrzewalny
 • ognioodporny

 

PAPIERY BRANOROST – łatwe zastosowanie, skuteczne działanie.

 

W naszej ofercie posiadamy trzy rodzaje papierów
antykorozyjnych VCI. Produkt, w zależności od składu, potrzebuje
różnego stopnia ochrony przeciwkorozyjnej.
Materiały żelazawe  Materiały nieżelazawe
OCHRONA PREMIUM
(wymagające
szczególnej ochrony)
 Branorost R (M)  Branorost U
 OCHRONA
PODSTAWOWA
(wymagające
standardowej
ochrony)
 Ferrogard  Multigard
 OCHRONA
INDYWIDUALNA
  Indywidualne dopasowanie do wymogów
klienta

RODZAJE BRANOROST:
BRANOROST R – idealne dla zapewnienia kompletnej ochrony dla produktów ze stali, żelaza, żeliwa, chromu, czystego aluminium i cyny. Stosowany przede wszystkim w przemyśle przetwarzania i produkcji metalu, przemyśle maszynowym, a także motoryzacyjnym (dostawy części do samochodów).
BRANOCOP – niezawodna ochrona wyrobów metalowych z miedzi i stopów miedzi. Stosowany w zakładach produkcyjnych i przetwarzania w przemyśle elektrycznym, elektronicznym, optycznym, medycznym i wielu innych dziedzinach przemysłu.
BRANOROST U – ochrona wyrobów ze stali żelaza i metali kolorowych. Idealne rozwiązanie dla urządzeń złożonych z różnych metali, np. w przemyśle maszynowym czy elektronicznym.
BRANOROST V – optymalne rozwiązanie antykorozyjne dla przemysłu samochodowego (np. wysyłki typu CKD tj. kompletne rozebranie na części). Ochrona stali, żelaza i elementów cynkowanych. Materiał kompatybilny z częściami niemetalowymi.
BRANOROST M – bezazotynowy, alternatywna ochrona dla wyrobów ze stali i żelaza.
BRANOROST Z – bezazotynowy, całkowita ochrona metali żelaznych, cynku i elementów cynkowanych, kompletna kompatybilność z miedzią i jej stopami.

17 NASZE SPECJALNE ROZWIĄZANIA:
BRANOROST – kombinacja z kartonem falistym lub elastycznym w celu dodatkowej ochrony przed wstrząsami (dla części precyzyjnych).
BRANOROST BOX – specjalne pudełko tekturowe zawierające VCI.
BRANOROST – etykiety samoprzylepne.
BRANOROST – tuby kartonowe (z aktywnymi inhibitorami wewnątrz i na zewnętrz).
BRANOROST L i KL – papiery dla armii wykonane zgodne ze standardami TL 8135-0002 i innymi.

MULTIGUARD
CHARAKTERYSTYKA
Papier antykorozyjny MULTIguard zapewnia ochronę przeciw korozji poprzez wydzielanie niewielkich ilości substancji przeciwkorozyjnych. Dzięki temu tworzy antykorozyjną atmosferę wewnątrz opakowania. Taka ochrona może trwać do 18 miesięcy. Chronione materiały są gotowe do użycia od razu po wyjęciu z opakowania, nie potrzebne jest ich czyszczenie.
FORMA:
Papier Mulitguard jest dostępny w rolach i arkuszach.
ZASTOSOWANIE:
Stal, żeliwo, cynk, miedź, chrom, brąz, mosiądz, czyste aluminium, czysta cyna.

Ferrogard 50 Około 50g/m2 gładki
Ferrogard 70 Około 77g/m2 gładki
Ferrogard 110K  Około 110g/m2  bibuła karbowana
Ferrogard 65P  Około 65g/m2  pokryty polietylenem
Ferrogard 90P  Około 90g/m2  pokryty polietylenem
Ferrogard 160KP  Około 160g/m2 bibuła karbowana, pokryty polietylenem
Ferrogard 110QW  Około 110g/m2  pokryty polietylenem, woskowany
FERROGARD – papier antykorozyjnyCHARAKTERYSTYKA:
Papier antykorozyjny ferrogard impregnowany VCI nieustannie wydziela niewielką ilość aktywnych substancji antykorozyjnych, tworząc niezawodną ochronną atmosferę wewnątrz opakowania. Papiery ferrogard działają zarówno w warunkach kontaktu bezpośredniego jak i na odległość, są alternatywą dla naszego drugiego produktu, papierów BRANOROST. Wytworzony czas ochrony wynosi: 12 miesięcy dla żeliwa, 18 miesięcy dla stali i żelaza.ZASTOSOWANIE:
Papiery FERROGARD przeznaczone są przede wszystkim do ochrony stali i żelaza. W przypadku bardziej wymagających zastosowań polecamy stosować papier antykorozyjny BRANOROSTFORMY:
Papier FERROGARD jest dostępny w rolach i arkuszach o różnej grubości.

Komentarze są wyłączone.