Opis metody VCI

Opis metody VCI
TECHNOLOGIA VCI – CZASOWA OCHRONA ANTYKOROZYJNA.Czy produkują Państwo lub montują Państwo części metalowe? Czy któreś z tych części narażone są na korozję? Jakie koszty poniosłaby Państwa firma, gdyby paleta tych części uległa zniszczeniu na skutek korozji? A co by się stało, gdyby był to cały kontener przeznaczony dla supermarketu?

Istnieje tanie i skuteczne rozwiązanie – to produkty Branopac zawierające Lotne Inhibitory Korozji (VCI).

VCI (Volatile Corrosion Inhibitor) – to prosta, czysta i ekologiczna metoda rozwiązująca wiele problemów związanych z ochroną przed korozją. Wykorzystywana jest przede wszystkim w przemyśle metalowym, hutniczym, lotniczym i elektronice.
Metoda polega na powolnym odparowywaniu lotnych inhibitorów korozji z papieru lub folii, tworzących opakowanie, na metalowy przedmiot. Cząsteczki inhibitora tworzą na początku warstwę ochronną na powierzchni materiału, następnie wypełniają przestrzeń między opakowanie a chronioną powierzchnią, aż do pełnego wypełnienia. Tak zabezpieczona część może być przechowywana nawet do 24 – miesięcy.

W ramach Zaawansowanej Pomocy dla Przemysłu Motoryzacyjnego, oferujemy całą gamę produktów BranopacVCI, które dostępne są w postaci papieru, oleju, błony, zżelowanych wiórów i płynów. Produkty BranopacVCI chronią metale żelazne i nieżelazne przed szkodliwym działaniem środowiska, które powoduje powstawanie rdzy i korozję podczas transportu i magazynowania. Produkty BranopacVCI można stosować na każdym etapie życia produktu, poczynając od produkcji materiałów metalowych i kończąc na eksploatacji. Przy odpowiednim stosowaniu, produkty BranopacVCI znacznie obniżą nakłady czasu i pieniędzy w ciągu całego cyklu życiowego produktu: przy produkcji, magazynowaniu, transporcie i serwisie eksploatacyjnym. Dzięki produktom BranopacVCI można wyeliminować wiele etapów technologicznych związanych z oczyszczaniem, odtłuszczaniem, usuwaniem rdzy, wytrawianiem, piaskowaniem i wtórnym zabezpieczaniem. Będziecie Państwo mieli mniej prac dodatkowych, mniej odrzutów, lepszą jakość, mniej reklamacji związanych z powstawaniem rdzy i możliwość dłuższego magazynowania. Dodatkową wartością jest to, że produkty papierowe i błony BranopacVCI stanowią barierę ochronną przed kontaktem z właściwym opakowaniem. Produkowane przez Państwa metalowe części nie będą już narażane na kwaśne reakcje podczas transportu lub przechowywania w pojemnikach z papieru falistego, płyty wiórowej, pojemnikach drewnianych czy metalowych.

W JAKI SPOSÓB PRODUKTY VCI CHRONIĄ CZĘŚCI

Produkty BranopacVCI tworzone są na bazie fizjologicznie bezpiecznych związków. Lotny inhibitor korozji (VCI) uwalnia się powoli, tworząc na długi czas środowisko hamujące korozję wokół wszystkich części zapakowanych w produkty BranopacVCI. Opary tworzą na powierzchni części warstwę wypierającą wodę, która zaczyna działać już po 18 minutach.

Branopac jest europejskim liderem w dziedzinie produktów VCI

Jako lider w swojej dziedzinie, Branopac jest uznanym dostawcą zaopatrującym czołowe firmy takie, jak Daimler, Chrysler, SKF, Ferrari, Thysen, Robert Bosch, Ford, Opel, Mahle, Renault.
vcifoto

Komentarze są wyłączone.