Folie antykorozyjne

System VCI: Wszechstronna ochrona przed korozją.

Od dziesiątków lat wykorzystuje się unikalne zjawisko zwane „VCI” do zabezpieczenia przed korozją m.in. wyrobów eksportowanych, składanych w magazynach na dłuzszy czas oraz wartościowego sprzętu wojskowego. Wszystkie folie opakowaniowe firmy BRANOPAC zawierają lotne inbibitory korizji (VCI), które ciągle emitując, wytwarzają trwała i niewidoczą osłonę ochronną.

Dzięki temu środki te skutecznie przeciwdziałają korozji. Materiały te także spełniają swoją rolę, gdy powierzchnie wyrobów są mokre, ponieważ są one rozpuszczane w wodzie.

System VCI ma 3 zalety odrózniające go od konwencjolanych metod ochrony przed korozją takich, jak pokrywanie smarem czy olejem:

1. łatwy sposób pakowania
2. towary mogą być użyte natychmiast po ich otrzymaniu
3. koszty pakowania się zwracają, ponieważ nie potzreba żadnych zbiorników i magazynów do przechowywania materiałów smarujących

Materiały BRANOPAC mają jeszcze inną zaletę – System VCI zatrzymuję proces korozji, który już się rozpoczął. Opakowania BRANOPAC są szczególnie odpowiednie dla wyrobów o nieregularnych kształtach, zawierających wgłebienia, gwinty, otwory, rury i różnego rodzaju mechanizmy (np.maszyn).

Dlaczego! Ponieważ nasze materiały są skuteczne nie tylko przy bezpośrednim kontakcie z metalem, ale również na odległość (pary inhibitorów).

System VCI to wysokiej klasy zabezpieczenie przed korozją.

1

 

Poprzez ciągłą emisję bardzo małych ilości inhibitorów VCI zawartych wewnątrz opakowania Branoros, System VCI chroni skutecznie metal przed korozją.

3 Ochrona przed korozja odgrywa coraz wiekszą rolę.
Ilość transportowanych tawarow wciąż rośnie, istnieje więc potzreba stosowania najlepszych opakowań chroniących wyroby szczególnie przed korozją. Tlen atmosferyczny, para wodna oraz klimat morski stwarzają zagrożenie dla różnego rodzaju eksportowanych produktów.
Niekorzystnie oddziałują również kwasy wydzielane przez derwno, środowisko przemysłowe, a nawet pozostawione odciski palców. Najlepszym rozwiązaniem tych problemów jest zastosowanie opakowań antykorozyjnych BRANOPAC. Są to proste, oszczędne i wydajne materiały opakowaniowe o działaniu antykorozyjnym.
Ochrona środowiska
Prawie wszystkie produkty oznakowane są symbolem recyklingu. Zatem mogą być powtórnie przerobione lub poddane utylizacji termicznej. Jeżeli są jakieś techniczne problemy z ponownym przerobem, można je wyrzucić razem ze smieciami na wysypisko lub spallić na popiół (jeżeli nie mam żadnych prawnych

BRANOFOL – wysokiej jakości folie przezroczyste, które mają wiele zastosowań.

5Przezroczysta folia pozwala na wgląd do wnętrza opakowania 6Branofil M1 – folia o różnej grubości; różnych rozmiarów płaskie torebki i klinowe

BRANOLOF – przezroczyste opakowanie ochrona przed korozją.

Dzięki aktywnym składnikom systemu VCI, Branofol oferuje dwie zalety w jednym material:
znakonitą ochronę antykorozyją w przezroczystym materiale. Folia umożliwiadokładne dopasowanie opakowania do kształtu wyrobu.Oferujemu worki, rękawy, paczki z folii przęcherzykowej, pokrowce, wkładki do pudełek i skrzyń.
Poniższe typy zapewniają najlepszą ochronę metali żelazych :
1. BRANOFOL M1 (aktywność po obu stronach)
2. BRANOFOL R2 – folia obciągająca (powłoka VCI na 1 stronie)
3. BRANOFOL R5 – folia stretch (aktywność po obu stronach).
Jeżeli wymagany jest materiał przeciwwstrząsowy, folia przęcherzykowa BRANOFOL LPM-6 jest najlepszym tego typu opakowaniem. Folie Branofol są produkowane w wersji standardowej, ale także według specyfikacji i życzeń klienta.

7

Stalowe zwoje zabezpieczone podczas wysyłki morskiej

8

Wysokowatrościowe pierścienie synchronizujące można pakować pojedyńczo albo w zespoły

9
Branofol R2 : specjalna wersja, która może być używana we wszystkich maszynach pakujących
10
Obciąganie folią Branofol produktu na kartonie, na którym może znajdować się także reklama

1.BRANOFOL M3 – folia antykorozyjna VCI dla wyrobów ze stali, żelaza i metali nieżelaznych

CHARAKTERYSTYKA:
Branofol M3 jest bezazotynową, niebieskawą przezroczystą, dwustronnie aktywną folią polietylenową zawierającą lotne inhibitory korozji. Jej celem jest stałe dostarczanie do opakowania niewielkich ilości składników antykorozyjnych oraz ochrona powierzchni metalu, nie pozostającego w bezpośrednim kontakcie z folią. Ochrona w zależności od opakowania i atmosfery ochronnej może trwać do 20 godzin.
ZASTOSOWANIE:
stal, żeliwo, stal galwanizowana, nikiel, aluminium, chrom i cynk, miedź i stopy zawierające miedź.
FORMY:
Folia zwykła, arkusze, worki, kaptury, rękawy, pół – rękawy i inne o grubości:
– 60 gsm
– 100 gsm
– 150 gsm
– 200 gsm

2.BRANOFOL R5 – kurczliwa folia antykorozyjna VCI dla wyrobów ze stali i żelaza

CHARAKTERYSTYKA:
Branofol R5 jest żółtawą, półprzezroczystą, wodoodporną, polietylenową folią kurczliwą z czynnym zapobieganiem korozji typu VCI, przeznaczoną przede wszystkim do ochrony zwojów stali. Wprowadza do opakowania niewielkie ilości substancji przeciwkorozyjnych, tworząc ochronną atmosferę.
Zastosowanie:
Folia Branofol R5 jest doskonałym rozwiązaniem do zabezpieczenia wyrobów ze stali i żelaza
FORMY:
Folia Branofol R5 jest dostępna w dużych rolach i rolach odwijanych odręcznie o szerokości 50cm i długości 200 lub 100 metrów.

3. BRANOFOL M1 – olia przeciwkorozyjna VCI dla wyrobów ze stali i żelaza
CHARAKTERYSTYKA:
Branofol M1 jest niebieskawą, przezroczystą folią polietylenową, aktywną z dwóch stron. Jest to folia wodoodporna, zgrzewalna, odpowiednia do automatycznego pakowania i do produkcji torebek papierowych. Działa na zasadzie wprowadzania do powietrza w opakowaniu niewielkiej ilości środka przeciwkorozyjnego. W zależności od wielkości opakowania ochrona może trwać do 20 godzin.
ZASTOSOWANIE:
Do zabezpieczenia wyrobów ze stali, żeliwa, aluminium, chromu, cynku oraz wyrobów niklowanych.
FORMA
Folia Branofol M1 jest dostępna w postaci folii zwykłej, arkuszy, worków, kopuł, rurek, pół – rurek i rurek transportowych. Dostępne są nastepującej grubości folii
– 60 gsm
– 100 gsm
– 150 gsm
– 180 gsm

Komentarze są wyłączone.